David Antón a Irene Nicolás získali stříbrnou medaili na mistrovství světa v šachu ve své kategorii

Rok 2013 skončil skvělými sportovními zprávami pro španělské šachy protože právě oslavoval Mistrovství světa U-8 až U-18 ve městě Al Ain ve Spojených arabských emirátech a kromě toho čtyři španělští hráči skončili v první desítce žebříčku, David Anton s 8 body e Irene Nicolás s 8,5 zvítězili na světovém žebříčku ve svých kategoriích. Na obrázku můžete vidět oba hráče, mezinárodní pány, se stříbrnými medailemi s trenérem David Martínez Martín, mezinárodní učitel od roku 2006 a pracuje v šachu s hlavou. David trénuje Davida Antóna a Irene Nicolás.

Jak nám nedávno řekl Miguel Illescas, David Antón je jedním z velkých příslibů šachů ve Španělsku a spolu s Irene doufáme, že jim dá mnoho titulků a mnoho sportovních úspěchů. Z toho, co jsem byl schopen přečíst v tisku, na mnoha specializovaných šachových webech, které existují na internetu, a na základě závěrů z rozhovoru s Miguelem Illescasem je šach ve Španělsku velmi dobrý, i když úkolem je konsolidovat tento velký potenciál Mají tyto mladé lidi a nutí je, aby soutěžili a vystupovali na nejvyšší úrovni. A to vyžaduje investice a hodně odhodlání.

Irene Nicolás a David Anton Narodili se v Murcii, i když si myslím, že David žije v Madridu a Irene v Alicante. Ve světovém poháru Irene vyhrál osm her, prohrál dvě a podepsal stoly v jiné hře, to znamená, že kromě vítězství ukazuje také hodně odvahy a schopnosti soutěžit.

Budeme velmi pozorní k vývoji těchto dvou velkých sportovců a mnoha dalších, kteří píší svá jména pro národní a mezinárodní turnaje, kde je vynikající kvalita. A přejeme si, aby se někteří z nich pokusili stát se jedním z těch mimořádných hráčů, kteří přispívají k obnově španělského sportovního prostředí, které je podle mého názoru nadměrně zasvěceno jedinému sportu.